Kiralama Kullanım Koşulları

Genel Bilgiler: Bu sitenin bütün hakları SG GARANTİ BİLİŞİM OTOMOTİV VE SAĞLIK ANONİM ŞİRKETİ’ne aittir ve bu kurum tarafından işletimi yapılmaktadır. Kullanım koşulları belirtilirken bahsi geçen “Biz” ve “Bizi” kelimeleri ile kast edilen SG GARANTİ BİLİŞİM OTOMOTİV VE SAĞLIK ANONİM ŞİRKETİ; “siz” ve “sizi” ifadeleriyle kast edilen ise sitemizi ziyaret eden değerli müşterilerimizdir. Kullanım koşullarının sitemizi kullanmadan önce ziyaret edilmesi ve gözden geçirilmesi gerekmektedir. SATIŞ GARANTİ web sitesini kullandığınızda aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılmaktasınız.

 

Haklarımız: İşbu internet sitesinde bulunan materyallerin, yazılım kodlarının tamamı veya bir kısmının herhangi bir sebeple kopyalanması, yayımlanması, dağıtılıp başka bir yere aktarılması, bizim tarafımızdan öncesinde verilmiş bir yazılı doküman olmadığı takdirde söz konusu edilemez.
 

Site ’de Yapılan Değişiklikler: İşin doğası gereği, site yayınları günlük olarak değişebilmekte ve güncellenebilmektedir. Buna ek olarak, SATIŞ GARANTİ bu sitede belirtilen kullanım koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Siteyi kullanan kullanıcılar, bu değişikliklerin olabileceğini ve güncel bilgilerin geçerli olduğunu kabul eder.

 

Site Kullanım Koşulları: Bu sitenin bütün hakları SATIŞ GARANTİ’ye aittir ve bu kurum tarafından işletimi yapılmaktadır. Kullanım koşulları SATIŞ GARANTİ tarafından sağlanan hizmetler ile Araç Kiralama Şirketleri ve Site Kullanıcılarının hak ve sorumluluklarını ifade etmektedir. Hukuki anlamda bu hak ve sorumluluklar Kullanıcı Sözleşmesi ile de düzenlenmiştir.

www.satisgaranti.com’u Hangi Koşullar Altında Kullanabilirsiniz?
İşbu internet sitesini kullanmak için, bulunduğunuz ülke veya Türkiye Cumhuriyeti ’nin kanun ve yasal düzenlemelerine uygun amaçlara sahip olmanız ve sitenin kullanım koşullarını ihlal etmemeniz gerekmektedir.

Sitemizi kullandığınızda;
Başkalarının haklarını ihlal edebilecek şekilde sitemizi kullanmadığınızı,
Sahte veya hileli rezervasyonlar yapmayacağınızı,
Zararlı ve müstehcen içerik paylaşmayacağınızı ve sitemizi bu amaçlarla kullanmayacağınızı,
Sitenin işleyişine herhangi bir yazılım, iş programı veya araç vasıtasıyla zarar vermeyeceğinizi,
Sitemizin kodlarında hiçbir değişiklik yapmayıp görüntüsünü ve içeriğini bozup zarar vermeyeceğinizi,kabul etmiş bulunuyorsunuz.
SATIŞ GARANTİ rezervasyonunuzu haber vermeksizin iptal etmek ve kullanım koşullarını herhangi bir sebeple ihlal ettiğiniz verisine eriştiği takdirde bu siteye erişiminizi engelleme hakkını saklı tutar.

 

Rezervasyon İşlemleri: Sitenin ana sayfasında bulunan Rezervasyon Modülü üzerinden ihtiyaç duyulan yer ve tarihler için sorgulama yapılabilmekte Sistemin vereceği seçenekler arasından da tercih yaparak ve ödeme gerçekleştirerek Araç Kiralama işlemi tamamlanabilmektedir. Rezervasyon yapıldığında, bu rezervasyon kesin Araç temini taahhüdü anlamına gelmez. Araç Kiralama Sözleşmesini imzaladıktan, ödemeyi gerçekleştirdikten ve depozito işlemleri tamamladıktan sonra kiralama hizmeti başlamaktadır.
 

Kullanıcı yaşı / Ehliyet tipi ve yılı limitleri: Kullanıcı yaşı ile Ehliyet tipi Araçlara göre farklılık göstermekle birlikte, rezervasyon aşamasında bu bilgiler aktarılmaktadır.

 

Ödeme Koşulları: Rezervasyon aşamasında, Kira bedeli ile ilgili toplam bedel ödemesi Kredi Kartı veya Hesap Kartı ile gerçekleştirilmektedir. Ek Hizmetler ile ilgili toplam bedel ödemesi Kullanıcı tarafından kiralama ofisinde Nakit veya Kart ile yapılacaktır. Kiralama aşamasında ödemelerin tamamlanmış ve provizyon işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

 

Ön Provizyon: Kiralanacak araç marka ve modeline göre, depozito mahiyetinde Ön Provizyon işlemi yapılmaktadır. Ön Provizyon miktarları Araçlara göre değişmekle birlikte rezervasyon aşamasında bu bilgiler aktarılmaktadır. Kiralama bitiminde, gün uzatması, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi tahsilata konu unsurlar yok ise Ön Provizyon aynı tutarlar ile kaldırılmaktadır. Tahsilata konu unsurlar var ise, bedeller düşüldükten sonra kalan kısım kaldırılacaktır. Ön Provizyon kaldırma işlemi Bankalar arası işlem olması nedeni ile iade işlemi yapıldıktan sonra kredi kartınızın limitine ilgili tutar yansıtılacaktır. Bu durum kiralama firmasına göre gün olarak değişkenlik gösterebilir.

 

Kiralama Süresi: Araç kiralama ücreti en az 24 saat, aylık kiralamalarda ise 28 gün üzerinden hesaplanarak ücretlendirilmektedir.

 

Erken İade / Kiralama Süresinin Uzaması: Kiralama başladıktan sonra aracın rezervasyon formunda belirtilen tarih aralığından önce iadesi durumunda kullanılmayan günler için iade yapılmaktadır. Rezervasyon aşamasında belirtilen ve kiralama başlangıcında ödemesi yapılan iade tarihinin aşılması, halinde (0212) 706 09 20 numaralı Çağrı Merkezi’mizi arayarak gerekli uzatma işlemini yaptırmanız gerekmektedir.
 

İptal ve İade Şartları: SATIŞ GARANTİ, rezervasyon sürecinde müşterilerine her açıdan destek olmayı ve hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu sebeple, rezervasyon iptal ve iade durumunda, çağrı merkezi çalışanlarımız rezervasyonunuzun iptalini veya iadesini sağlamak için aracı olduğu kurumla sizin adınıza iletişime geçer. SATIŞ GARANTİ yaptığınız ödemeyi doğrudan firmalara ilettiği için, yapılan işlemin iptal ve iade durumlarında hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. İşlemleriniz rezervasyonu yaptığınız firmanın koşulları gözetilerek yapılmaktadır. Bu koşullarla ilgili detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz. Firmaların iptal ve iade işlemleri konusunda yaptığı değişiklik ve güncellemelerin ilgili firmanın web sitesinden takip edilmesi gerekmektedir. SATIŞ GARANTİ, firmaların önceden bildirmeksizin yaptığı değişiklik ve güncellemelerden sorumlu değildir.


Fiyatlara Dâhil Olan ve Olmayan Hizmet ve Ürünler: Gerçekleştirilen ödemelere Araç kira bedeli, Kasko, Hırsızlık Sigortası, Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile %18 Katma Değer Vergisi dâhildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Sigortası, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Bebek Koltuğu, Navigasyon, Ek Sürücü, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım ile Oluşabilecek Trafik Cezaları ek olarak hesaplanır ve tahsil edilir.

 

Adrese Teslim / Farklı Şehir Teslim Ücreti: Aracın belirtilen adresten farklı bir noktada teslim alınması veya iade edilmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. Benzer durum, farklı şehirden teslim için de geçerlidir. Tek Yön hizmeti veren ve vermeyen Kiralama Şirketleri site üzerinden görülebilmekte ve hizmet satın alınabilmektedir.

 

Yakıt: www.satisgaranti.com ’dan Kiralanmakta olan Araçlar için “Adil Yakıt Politikası” uygulanmaktadır. Araçların, teslim alındıkları yakıt seviyesinde iade edilmesi beklenmektedir. Eksik yakıt ile iade durumunda yakıt bedelleri hizmet ücreti dâhil edilerek tahsil edilmektedir. Fazla yakıt ile iade durumunda, ücret iadesi yapılmamaktadır.

 

OGS/HGS ve Otopark Bedelleri: Tüm Araçlarda Paralı otoyol ve köprü geçişleri için OGS/HGS bulunmaktadır. Kullanılması halinde, kullanım bedelleri kiralama bitiminde tahsil edilir. Benzer durum Ücretli Otoparklar için de geçerlidir. Kiralama bitiminde, Ücretli Otopark bakiyesi çıkması halinde tahsil edilmektedir.

 

Araç Kullanım Kilometre Sınırları: Kiralama Şirketlerine ve Araç tiplerine göre günlük ve aylık kilometre limitleri bulunmaktadır. Limitlerin aşılması halinde, km aşım bedelleri tahsil edilmektedir. Km limitleri rezervasyon aşamasında bu bilgiler aktarılmaktadır.

 

Ek Sürücü: Genel Prensip olarak kiralanan Araçlar bir kişi tarafından kullanılmaktadır. Aracın, birden fazla kişi tarafından kullanılacak olması durumunda Ek Sürücü kaydının oluşturulması gerekmektedir. Aksi durumda, Aracın Sigorta imkânları devre dışı kalacaktır. Ek Sürücü kaydının oluşturulabilmesi için Ek Sürücü bedelinin ödenmesi ve Kiralama sırasında Ek Sürücü olacak kişinin Sürücü Belgesini ibraz etmesi gerekmektedir. Ek sürücüde de Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamalarında bulunan koşullar geçerlidir.

 

Trafik Cezaları: Yürürlükte olan Trafik Yasalarının ihlalinden doğacak her türlü sorumluluk ve trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında adrese ulaşan trafik, kaçak köprü ve/veya otoyol geçişi cezaları, Kira Sözleşmesinde belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Tahsil edilememesi halinde, ilgili Vergi Dairesine müracaat edilerek ceza bedeli sürücünün TCK No ’suna aktarılır. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

 

Zararınızı Kim Karşılayacak: Kullanım kurallarını ihlal etmeniz durumunda oluşabilecek sorumlulukları, kayıp iade ve masrafları karşılamayı kabul etmektesiniz. İşbu kullanım koşullarında yer alan bilgiler, bizimle yaptığınız anlaşmanın kurallarını belirler. Bunun haricinde yapılan hiçbir yazılı veya sözlü açıklama kabul edilmeyecektir. Sitenin kullanımı, siteden yüklenen veriler ve kullanım koşulları Türkiye Cumhuriyeti kanunları dâhilinde işleme tabi tutulacaktır.