BLOG

Araç Lastiklerinin Raf Ömrü Ne Kadardır? 2. El Elektrikli Araç Satın Almak Mantıklı Mı? 2. El Tekne Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 2022 Güncel Trafik Cezaları Nelerdir? 2022 Kayıp Ehliyet İşlemleri Araba Satış İşlemlerinde Para Transferi Araç İçin Jant Seçimi Nasıl Olmalıdır? Araç Kaporası Nedir ve Ne Kadar Olmalıdır? Araç Klimasının Zararları Var Mıdır? Araç Muayenesi Nedir? Araç Muayenesinde Hafif Kusur Ne Anlama Gelir? Aracıma LPG Sistemi Taktırabilir Miyim? Aracımın İpoteği Var İse Nasıl Kaldırabilirim? Aracınızı Serin Tutmak İçin Ne Yapmalısınız? Araçlarda Yük Endeksi Ne Anlama Gelmektedir? Arsa Alım ve Satım İşlemleri Banka Araç Kredileri Çarpışma Önleme Sistemi Nedir? Deniz Araçları Ehliyet Randevusu Nasıl Alınmaktadır? Ehliyet Yenileme İşlemleri Nelerdir? El Konulan Ehliyeti Geri Alma İşlemleri Nasıl Yapılır? Elektrikli Arabaların Avantajları Nelerdir? Elektrikli Araçların Gelişimi Emlak Beyannamesi Hakkında Günümüzde En Az Yakan Araçlar Hangileridir? Hayatınızı Kolaylaştıracak Yardımcı Sürücü Sistemleri Nelerdir? Hibrit Araba Nedir? Nasıl Çalışır? Hızlı Araç Satmak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir? İkinci El Araç Alım Satım Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? İkinci El Ekspertiz ve Gereklilikleri İş Makinesi Nedir? İş Yeri Alım - Satım işlemleri Nelerdir? İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatında Süre 31.07.2021 Jant Tamiri Nasıl Olur? Kaptanlık Belgesi Nasıl Alınır? Kaza Halinde Yapılması Gerekenler Nelerdir? Kış Lastiği mi Dört Mevsim Lastik mi Daha Mantıklı? Konut Alım - Satım İşlemleri Nelerdir? Lastik Tipleri Nelerdir? Motorlu Taşıt Vergisi Nedir? Motosiklet Ehliyeti Nasıl Alınır? ÖTV Dilimleri ve Güncel ÖTV İndirim Oranları Satılık Aracın Piyasa Değeri Nasıl Belirlenir? Şerit Takip ve Şeritte Tutma Asistanı Nedir ve Ne İşe Yarar? Taşıt Kredisi Devam Eden Aracımı Satabilir Miyim? Trafik Cezasına İtiraz Etme Yolları ve Aşamaları Nelerdir? Tramer Sorgusu Nedir ve Nereden Yapılır? Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobiller Vites Küçültmek Ne İşe Yarar? Yağmurlu Havalarda Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir? Yakıt Tüketimini Azaltmak İçin Neler Yapılabilir? Yakıt Uyarı Işığı Yanması Sonrası Araç Ne Kadar Yol Gidebilir? Zorunlu Trafik Sigortası Nedir? Nöbetçi̇ Noter Sorgulama, Nöbetçi noterler Emlak Piyasasında Başarılı Olmanın 10 Altın Kuralı İkinci El Araç Satışında Garanti Verme Zorunluluğu Getirildi! İkinci El Araç Kredisi Nasıl Kullanılır? İkinci El Otomobilde KDV Düzenlemesi Resmi Tebliğ !!! Konut Kredisi Ekspertiz Raporunda Nelere Dikkat Edilir? Hasarsızlık İndirimi Nedir? Nasıl Kullanılır? İkinci El Araç Alımında Ekspertiz Raporu Zorunlu Oluyor

Elektrikli Arabaların Avantajları Nelerdir?

Elektrikli Arabaların Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile sanayi sektörünün gelişimi neredeyse paralel seviyelerde ilerler. Bu da bizlere farklı yeniliklerin sunulmasını sağlar. Bilindiği üzere teknoloji bizlerin hayatını kolaylaştıran en önemli şeylerden biridir. Bunun en büyük örneklerinden biri de elektrikli arabalardır. Daha önce de elektrikli araçlar ile ilgili yazılar yazmıştık. Fakat elektrikli araçların faydaları konusuna detaylı değinmemiştik. Gelin şimdi son teknoloji harikası olan bu elektrikli araçların hayatımıza kattıkları avantajlara bakalım.

Sanayinin gelişmesi ve teknolojinin gelişimi ile birlikte artık petrolün de önemi azalmaya başladı. Bir de üzerine çevre sorunları ve küresel ısınma da girince insanlar daha yeşil ve doğaya saygılı alternatiflere yöneldi. Bu sadece yaşam olarak değil evler ve hatta arabalar konusunda da çevreye duyarlı teknolojik modeller ile bir çığı açıldı. Elektrikli araçlar o kadar çok popüler oldular ki neredeyse her ülkede ve günlük hayatta karşımıza çıkmaya başladılar. Son olarak ülkemizde de trafikte bile rastlar hale geldik.

Tabi araba markaları çevreye duyarlı bu son teknoloji arabalar içinde yarış halindeler. Öyle ki bir markanın birden fazla elektrikli araba modeli mevcut. Bu konuda internet ortamında ise araştırılan konuların başında tabi ki elektrikli arabaların avantajları neler gelmekte. Elektrikli arabalar piyasaya çıktıklarından beri birçok avantajı ile birlikte duyurulmakta. Hadi gelin bu avantajları maddeler halinde açıklayalım.

Elektrikli Arabalar ile Gürültü Kirliliğinin Önüne Geçin

Bilindiği gibi arabaların kendine has sesleri vardır ve bu durum özellikle de büyük şehirde büyük sorunlara neden olmaktadır. Hele ki çevre yolu üzerinde yaşayan bir kişi iseniz bu konuda ne kadar problem yaşadığınızı tahmin edebiliyoruz. Bu noktada elektrikli araçların en büyük avantajı tabi ki de sessiz oluşları. Elektrikli araçlar diğer benzinli ve motorinli araçlara göre elektrikli araçlar daha az ses çıkartır. Bundan dolayı da gürültü kirliliğinin önüne geçilmiş olur. Hele ki trafiğin oldukça fazla olduğu bölgeler de ve yerleşim yerlerinde bu fark oldukça büyük bir etkidir. Elektrikli araçlar bundan dolayı sıklıkla da tercih edilmektedir.

Elektrikli Araçlar İle Konforlu Bir Sürüş Keyfi Yaşayın

Konfor bir araçta olmazsa olmaz şeylerden bir tanesidir. Bu konuda maalesef ki elektrikli araçlar bir numaradır. Elektrikli araçların da en önemli avantajlarına gelecek olursak konforlu olmalarını ilk sıraya yazabiliriz. Gerek tasarımı gerekse yapısı gereği sizlere ekstra konfor sunan bu araçlar özellikle de konforuna çok düşkün kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Diğer yandan elektrikli araçlar hem daha hızlı hem de daha konforlu olurlar. Bundan dolayı diğer benzin ve motorin ile çalışan araçlara göre fazlaca tercih edilmektedirler. Eğer sizde bir araba beni bir yerden bir yere götürsün düşüncesinden daha fazlasını istiyorsanız mutlaka bir elektrikli araçlara göz atmalısınız.

Elektrikli Araçlar ile Düşük Yakıt Maliyetinin Keyfini Çıkartın

Son dönemin en meşhur konularından biri de sürekli artan yakıt fiyatları. Yakıt fiyatlarının bu durumu o kadar pahalıdır ki insanlar araç almaktan bile vazgeçmektedir. Bu konuda yine en mantıklı seçenek elektrikli araçlar olmaktadır. Elektrikli araçlar diğer araçlara göre daha az yakıt sarfiyatı sunar. Bundan dolayı elektrikli araçların tercih edilme oranı her geçen gün artmaktadır. Fiyat olarak her ne kadar yüksek olsalar da gelecek konusunda elektrikli araçlar oldukça mantıklı bir seçenektir. Diğer yandan elektrikli araçlar şarj dinamosunda şarj edilen bu araçlar düşük yakıt maliyetini kullanıcılara sunarak onlara daha ekonomik bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. Tam olarak yakıt maliyetinde motorinli ve benzinli araçlara göre %75'e kadar daha fazla yakıt tüketimine sahiptirler. Bu da onların tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biridir.

Şarj İstasyonu Bulma Konusunda Herhangi Bir Sıkıntı Çekmezsiniz

Dünyada elektrikli arabalar çok yaygındır. Bu durumda tabi ki ülkemizde etkilenmektedir. Ülkemizde her geçen gün elektrikli araçların kullanımı yaygınlaşmaktadır. Her geçen gün de yine şarj istasyonu bulma kolaylığı sağlanmaktadır. Elektrikli araba marka üreticileri bu konuda oldukça fazla çalışmaktadır. Bundan dolayı elektrikli araçları olan kişiler araçlarını kolay bir şekilde şarj istasyonlarında şarj edebilmektedirler. Elektrikli araçlar bundan ötürü kullanıcılara çok büyük kolaylık da sağlamaktadır. En büyük korku olan şarj problemi konusunu da bu şekilde atlatabilirsiniz geriye sadece konforlu bir yolculuk kalır.

Elektrikli Araç ile Sizler de Çevreye Olan Duyarlılığınızı Gösterin

Son dönemlerde küresel ısınma konusu ile dünyada büyük bir yeşile dönüş vardır. Bunlardan en büyük teknolojiye sahip olan şeylerden biri de hiç şüphesiz ki elektrikli araçlar. Elektrikli araçların çalışma prensibi doğrultusunda debriyaj, şanzıman ya da egzoz borusunun bulunmaması, standart benzinli ve dizel araçlardan en büyük farkını oluşturuyor. Bu yönüyle bakıldığında elektrikli araçlar, egzoz gazı emisyonu yapmadığı için tamamıyla çevreye duyarlı bir özellik kazanıyor. Bu konuda kişiler sadece bu konu dahilinde bile elektrikli araçlara sahip olmak istiyorlar. Diğer yandan özellikle sürdürülebilirlik konusunda birçok şirket, çalışanlarının da karbon ayak izini azaltmak üzerine önemli adımlar atıyor. Bu da şirket için saygın bir reklam bile olabiliyor. Bu sayede kişisel kullanımın beraberinde, şirket araçlarının elektrikli araçlara dönmesi de beklenen adımlar arasında yer alıyor. Elektrikli araçlar çevreye karşı bu kadar güze etkiye sahiplen eğer ki böyle bir imkanınız var ise mutlaka göz atmanız gereken bir teknoloji.

Elektrikli Araçların Düşük Bakım Masrafları ile Paranız Cebinizde Kalsın

Araba bakım masrafları bazı durumlarda oldukça yüksek olabiliyor. Bu yüzden de insanlar masraflardan kaçınmaya çalışıyorlar. Bu da güvenlik konusunda birçok şeyi beraberinde getiriyor. Fakat elektrikli arabalarda bu masraflar söz konusu değil. Öyle ki İçten yanmalı motora sahip araçlarda hareket için önce, yanan yakıtı enerjiye çeviren karmaşık bir sistem gerekiyor. Bu sistemlerde ise yağ ve filtreler gibi arızalanma riski veya yenilenme ihtiyacı doğuran pek çok bileşen bulunuyor. Buna karşılık elektrikli araçlar, doğrudan bataryadan güç aldığı için daha basit bir motor kurulumu ile üretiliyor. Bu da elektrikli araçların bakım masraflarını önemli ölçüde düşürüyor. Yani elektrikli araçlar ile araba masrafı konusunu yarıya indirebilir ve oldukça rahat edebilirsiniz.